Google

Tlačové centrum Google Slovensko

  1. O spoločnosti Google
  2. Tlačové centrum Google Slovensko
  3. Hlásenie o správach

Street View autá opäť prichádzajú na Slovensko

Google pokračuje v zdokonaľovaní slovenských online máp

V nasledujúcich dňoch opäť začnú po slovenských cestách jazdiť špeciálne Street View autá, ktoré budú aktualizovať snímky Street View na Mapách Google (mapy.google.sk), ako aj fotografovať ďalšie významné lokality, ktoré ešte doteraz neboli nasnímané. Street View autá navštívia niekoľko desiatok slovenských miest a obcí, od Bratislavy až po Humenné. Verejnosť nájde všetky dôležité informácie na stránke o Street View. 

Pre používateľov Máp Google, rovnako ako pre majiteľov firiem a ostatných, ktorí službu využívajú, je dôležité, aby boli snímky v službe Street View aktuálne. Okrem verejne dostupných ciest by Google rád zachytil aj miesta záujmu na základe žiadostí miestnych inštitúcií, s využitím Street View batohu, tzv. Trekkera.

„Slovenskí používatelia môžu dnes vďaka Street View virtuálne navštíviť množstvo destinácií, vrátane kultúrne a historicky významných lokalít, či turisticky zaujímavých miest a prírodných krás, ako sú napríklad aj unikátne slovenské jaskyne,“ hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu a dodáva: „Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii Street View snímok umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách.“


Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnej dobe k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta, vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google.

Google ešte začiatkom tohto roka v rámci projektu „Slovenské Street View tipy“ obohatil službu Street View aj o špeciálne zbierky panoramatických snímok zo Slovenska. Tie zahŕňajú rôzne kultúrne, historické a prírodné krásy vrátane piatich slovenských jaskýň. Projekt minulý rok vyvolal obrovský záujem slovenských používateľov, ktorí Googlu zaslali viac ako 4000 tipov na zaujímavé slovenské lokality pre snímanie Street View.

Ochrana súkromia

Google maximálne dbá o ochranu súkromia. Zozbierané snímky sú pred akýmkoľvek zverejnením spracované pomocou špeciálnej technológie. Tá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať. Aj po sprístupnení panoramatických snímok v rámci Street View je možné veľmi jednoducho dodatočne odstrániť obrázky vďaka funkcii „Nahlásiť problém“ priamo na snímke. Na žiadosť používateľa bude možné úplne vymazať nielen jednotlivca, ale aj jeho dieťa, či jeho dom.

V prípade záujmu o viac informácií je pre službu Street View vytvorená stránka pre médiá, ako aj pre verejnosť. Špeciálne zbierky Street View obohatené o Slovenský výber sú dostupné v rámci Záberov na Mapách Google.