Google

Tlačové centrum Google Slovensko

 1. O spoločnosti Google
 2. Tlačové centrum Google Slovensko
 3. Hlásenie o správach

Deväť noviniek na Google+ vrátane spustenia beta verzie

90 denná testovacia verzia projektu Google+ ide do finále. Počas tohto obdobia bolo uvedených 91 vylepšení, prvú stovku dnes uzavrie ďalších deväť noviniek, týkajúcich sa hlavne funkcie Stretnutia (Hangouts) a vyhľadávania v rámci celého Google+. Všetko vyvrcholí prechodom Google+ do beta verzie.

Novinky vo funkcii „Stretnutia“

Stretnutia, alebo živé rozhovory až s desiatimi užívateľmi Google+ naraz, sa rozširujú o štyri extra úrovne interakcie, tzv. Stretnutia extra (angl. Hangouts with extras).

 1. Screensharing (Zdieľanie obrazovky): užívateľ sa počas hovoru môže podeliť so všetkými zúčastnenými o to, čo má akurát na svojej obrazovke, alebo na čom pracuje.

 2. Sketchpad: nástroj na spoločné maľovanie, vytváranie kresieb alebo zdieľanie poznámok so všetkými pripojenými užívateľmi.

 3. Dokumenty Google: počas hovoru môže užívateľ písať, plánovať alebo čokoľvek prezentovať spolu s ostatnými účastníkmi stretnutia.

 4. Named Hangouts (Pomenované stretnutia) slúžia na živú a verejnú diskusiu s ostatnými užívateľmi Google+.

Ďalšími uvedenými novinkami v „Stretnutiach” sú:

 1. Stretnutia pre mobily (angl. Mobile Hangouts): Oddnes je možné sa na stretnutia pripojiť aj cez zariadenie, ktoré je vždy po ruke, tj. z mobilného telefónu s operačným systémom Android.

 2. Stretnutia On Air (angl. Hangouts On Air): V rámci stretnutia sa môže pripojiť až desať účastníkov a vzájomne spolu komunikovať. Stretnutia On Air sú ale prístupné komukoľvek, tzn. aj tým, ktorí majú záujem takéto stretnutie len sledovať. Počet pozorovateľov takéhoto stretnutia bude zatiaľ obmedzený, pripojiť sa ale môže každý užívateľ Google+ alebo ktokoľvek, kto má k dispozícii YouTube odkaz.

 3. Stretnutie API (angl. Hangouts API): pre vývojárov sprístupňuje Google základné vývojárske prostredie (APIs) na vytváranie aplikácií alebo hier pre Stretnutia (Hangouts).

 4. Vyhľadávanie v rámci Google+

  Google teraz umožňuje užívateľom Google+ vyhľadávať nielen v profiloch, ale aj prehľadávať celý relevantný obsah, ku ktorému má na Google+ oprávnenie.

 5. Beta verzia Google+

  Na prihlásenie do Google+ oddnes nie sú nutné pozvánky. Pripojiť sa môže ktorýkoľvek plnoletý užívateľ (teda od 18 rokov a viac). Testovacia verzia bola k dispozícii 12 týždňov, počas ktorých sa projekt neustále zdokonaľoval. Predtým, než Google+ prejde do ostrej prevádzky, budú aj naďalej prebiehať ďalšie vylepšenia. Po novom môže ktokoľvek navštíviť stránku a prepojiť sa so svojimi priateľmi, rodinou alebo ľuďmi, ktorých chce mať nablízku.

Viac informácií nájdete na oficiálnom Google blogu.

O spoločnosti Google Inc.

Inovatívne vyhľadávacie technológie spoločnosti Google umožňujú každodenný prístup k informáciám miliónom ľudí po celom svete. Google založili v roku 1998 Larry Page a Sergey Brin, dvaja študenti univerzity v Stanforde, a dnes má popredné postavenie na všetkých hlavných globálnych trhoch. Model cielenej reklamy, ktorý Google ponúka svojim zákazníkom, poskytuje firmám všetkých veľkostí merateľné výsledky a zároveň rozširuje možnosti internetu pre samotných používateľov. Centrála spoločnosti Google sa nachádza v americkom Silicon Valley, jednotlivé pobočky potom na rôznych miestach Ameriky, Európy a Ázie. Viac informácií nájdete na www.google.sk.

V prípade záujmu o ďalšie tlačové informácie a materiály, prosím, kontaktujte:

Grayling Slovakia
Daša Tkáčová
Palisády 36, 811 06 Bratislava
Tel.: +421 2 5920 1405
Fax: +421 2 5920 1400
E-mail: google_sk@grayling.com

# # #

Google je ochranná známka spoločnosti Google Inc. Všetky ďalšie mená produktov či firiem môžu byť ochrannými známkami svojich vlastníkov.