Google

Tlačové centrum Google Slovensko

  1. O spoločnosti Google
  2. Tlačové centrum Google Slovensko
  3. Hlásenie o správach

„YOUR FILM FESTIVAL 2012“


Globálna súťaž YouTube a Emirates o najlepších tvorcov filmových príbehov. Zapojiť sa môžu aj Slováci.Populárny video server YouTube a spoločnosť Emirates v spolupráci s La Biennale di Venezia (Filmový festival v Benátkach) a produkčnou spoločnosťou Scott Free vyhlasujú globálnu súťaž „Your Film Festival 2012“ (Tvoj Filmový Festival 2012). Cieľom je nájsť tých najlepších svetových tvorcov príbehov, prepojiť ich s globálnym publikom a odmeniť toho najlepšieho životnou príležitosťou naštartovať svoju kariéru.

YouTube vyzýva tvorcov obsahu z celého sveta natočiť 15 minútový video príbeh v akomkoľvek formáte, štýle, či žánri a prihlásiť ho do súťaže na kanáli youtube.com/yourfilmfestival. Do súťaže sa môžu zapojiť aj Slováci a nasledovať tak úspech Mareka Mackoviča, ktorý sa so svojím YouTube video príspevkom dostal do unikátneho dokumentu “Život v jednom dni”. Video príspevky môžu tvorcovia obsahu prihlasovať od 2. februára do 31. marca 2012.

Z prihlásených videí spoločnosť Scott Free vybrerie 50 semifinalistov a následne YouTube komunita hlasovaním rozhodne o 10 finalistoch. Tí v auguste pocestujú do Talianska na 69. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, kde budú odprezentované ich krátke filmy.

Víťazný video príspevok vyberie odborná porota priamo na benátskom festivale a absolútny víťaz získa YouTube grant pre pôvodnú tvorbu v hodnote pol milióna amerických dolárov a  spoluprácu s produkčnou spoločnosťou Scott Free.  

„YouTube prináša divákom zábavný a originálny obsah. Súťaž Your Film Festival je ďalším príkladom našej investície do umelcov po celom svete,“ hovorí Robert Kyncl, viceprezident pre YouTube obsah a dodáva: „Prostredníctvom tohto projektu poskytne YouTube tvorcom obsahu príležitosť osloviť široké publikum, predstaviť svoju tvorbu na Filmovom festivale v Benátkach a potenciálne zmeniť svoju kariéru.“

Projekt „Your Film Festival“ je ďalšou z iniciatív YouTube, ktorá rozširuje možnosti spojené s hudbou, umením a filmom. Projekt nadväzuje na úspešnú spoluprácu YouTube s produkčnou spoločnosťou Scott Free na dokumente „Život v jednom dni“, ktorý si vyslúžil pozitívne ohlasy filmových kritikov. Medzi ďalšie úspešné projekty, ktoré prepájajú online video s tradičným umením, patrí YouTube Symphony Orchestra, YouTube Play, či YouTube Space Lab. Globálna letecká spoločnosť Emirates je hrdým sponzorom projektu aj festivalu.

Viac informácií je k dispozícii na YouTube kanáli súťaže youtube.com/yourfilmfestival.