Google

Tlačové centrum Google Slovensko

  1. O spoločnosti Google
  2. Tlačové centrum Google Slovensko
  3. Hlásenie o správach

Disk Google


Nová služba pre nahrávanie, ukladanie a správu súborov


Spoločnosť Google dnes uviedla službu Disk Google (Google Drive). S kapacitou 5 GB zdarma môžu používatelia na jedno miesto nahrať a z jedného miesta pristupovať ku všetkým svojim súborom, vrátane fotografií, videí, PDF formátov a taktiež spravovať nové dokumenty. Disk Google predstavuje ďalší krok vo vylepšovaní cloudových služieb Googlu.Do portfólia cloudových služieb patrí okrem iných aj freemailový klient (Gmail), zdieľaný Kalendár Google alebo balíček aplikácií Dokumenty Google. Tie slúžia na vytváranie, zdieľanie a spoluprácu na dokumentoch v reálnom čase a od dnešného dňa sa s novými funkciami stávajú súčasťou Disku Google. Používatelia teraz budú môcť pridávať a editovať komentáre pre najrôznejšie typy súborov, vrátane obrázkov, videí a PDF dokumentov.Disk Google dokáže taktiež rozpoznať objekty na fotografiách alebo text v naskenovaných dokumentoch. Vyhľadávať v službe môžu používatelia podľa kľúčových slov alebo filtrovaním podľa typu súboru, vlastníka, aktivity a mnoho ďalších možností.

Výhodou cloudového riešenia Disk Google je bezpečné zálohovanie a prístup k dátam odkiaľkoľvek a z akéhokoľvek zariadenia. Používatelia o svoje súbory neprídu ani v prípade zlyhania počítača, či straty mobilného telefónu. Aplikáciu Disk Google je možné nainštalovať do počítača, vrátane Mac zariadení a mobilná aplikácia pre Android telefóny a tablety je k dispozícii na stiahnutie v Google Play.

So službou získajú používatelia 5 GB priestoru zadarmo. Úložný priestor je možné navýšiť za mesačný poplatok na rôzne úrovne kapacity od 25 GB až do 1 TB. S prechodom na platený účet sa používateľom automaticky navýši aj kapacita ich Gmail účtu na 25 GB.

Google Drive je koncipovaný ako otvorená platforma. Niekoľko aplikácií tretích strán založených na Google Drive je dostupných v Internetovom obchode Chrome (Chrome Web Store) a ďalšie budú pribúdať.

Viac informácii o službe je k dispozícii na webovej stránke drive.google.com/start