Google

Tlačové centrum Google Slovensko

 1. O spoločnosti Google
 2. Tlačové centrum Google Slovensko
 3. Hlásenie o správach

Googlí „január“ v novinárskej kocke

Zo sveta Google


Okruh z populárnej relácie Top Gear na Street View
Začiatkom roka sme priniesli skutočnú lahôdku pre fanúšikov motoristického športu a nielen pre nich. Nafotili sme testovacie zázemie populárnej britskej relácie Top Gear, teda priamo závodný okruh na letisku Dunsfold! Naše špeciálne snímacie Street View vozidlo prešlo celý pretekársky okruh, pričom mu po celý čas robil spoločnosť testovací jazdec Stig vo svojom športiaku. Zaujíma vás, ako to dopadlo? Virtuálne si s nami môžete prejsť okruh z pohodlia domova aj vy vďaka tomuto videu. Jedinečné fotografie nájdete tu.

To najlepšie z YouTube každý deň na kanáli YouTube Nation
Spoločne s DreamWorks Animation sme predstavili nový YouTube kanál s názvom YouTube Nation (dostupný len v angličtine). Ide o novú show na tejto video platforme, ktorá divákom prináša to najlepšie z YouTubu v danom dni, či už sú to zaujímavé príbehy, obsah a tvorcovia. Divákov ako moderátor sprevádza Jacob Soboroff. V rámci každej epizódy je k dispozícii aj playlist, aby ste vedeli, na čo sa tešiť. Viac informácií sa dočítate na oficiálnom Google blogu.
Gmail vie posielať e-maily na kontakty z Google+
Gmail získal novú funkciu, vďaka ktorej budete môcť posielať e-maily aj vašim kontaktom z Google+. Túto funkciu môže samozrejme každý používateľ úplne vypnúť alebo zmeniť v nastavení - vyberať pritom môžete medzi možnosťami nikto, kruhy, rozšírené kruhy a ktokoľvek na Google+. A ako na to? Keď budete chcieť poslať e-mail niekomu z vášho kruhu, stačí jednoducho kliknúť do riadku Komu a Gmail vám jednoducho napovie, tzn. ukáže kontakty vo vašom G+. Viac informácií nájdete na oficiálnom Google blogu.

Chrome & LEGO: postavte čokoľvek
Idea, ktorá stojí za spoluprácou Chromu a skupiny LEGO® Group, sa opiera o slobodu stavebných dielov Lega, ktorá by nemala končiť v plastových krabiciach. V rámci projektu Stavaj s Chromom (Build with Chrome) sa tieto farebné diely Lega spájajú s webom, pričom využívajú WebGL a 3D grafické technológie. Za týmto novým experimentom stojí tím v Austrálii a teraz je otvorený pre všetkých. Nové funkcie umožňujú jednoduchšie postaviť a objavovať digitálny svet kreácií z Lega. A že sa kreativite medze nekladú, môžete vidieť aj v tomto videu. Viac na oficiálnom Google blogu.Živý prenos na YouTube z ceremoniálu FIFA Ballon d'Or 2013
Fanúšikovia futbalu si mohli prísť na svoje 13. januára 2014 a prostredníctvom živého prenosu na YouTube mohli sledovať slávnostné odovzdávanie cien na podujatí FIFA Ballon d`Or. K najprestížnejším kategóriám patria Futbalista roka (Ballon D`Or) a Gól roka (Puskas Award). Zostrihy a videá sú k dispozícii na YouTube stránke FIFA.

Pripomeňte si hudobné hity s Music Timeline
Z agregovaných dát  služby Google Play Music sme pripravili hudobnú časovú os, tzv. Music Timeline, ktorá vizualizuje zmeny v hudobných žánroch počas niekoľkých uplynulých desaťročí. Z obrázkov je možné vidieť, ktoré hudbné žánre odolali testu času a stále sa nachádzajú v našich hudobných galériách. V rámci jednotlivých hudobných žánrov je možné zistiť aj to, ktorí interpreti a skupiny formovali hudobný svet. Viac sa dočítate tu.
Chrome pro smartphony nově zvládá kompresy dat


Prohlížeč Chrome pro chytré telefony s Androidem a iOS nabízí novou funkci - kompresy dat. Tato funkce sníží objem procházených dat až polovinu. Pro uživatele to jednoduše znamená, že se nebudou muset tolik omezovat v surfování po internetu a ve stahování online obsahu nebo si naopak mohou snížit výdaje za datový tarif. Tuto funkci lze zapnout v Nastavení. Chrome pro iOS získal také schopnost automaticky překládat webové stránky a v Chromu pro Android lze snadno přidávat záložky nebo klávesové zkratky pro webové stránky na úvodní obrazovku prohlížeče. Více informací najdete na oficiálním blogu.


Z dieľne slovenského Googlu


Nová posila Googlu pre vzťahy s agentúrami


Na pozíciu riaditeľky pre agentúrny sektor (Head of Agency) pre český a slovenský trh nastúpila Vanda Wolfová. Posilní obchodné tímy Googlu v obidvoch krajinách, v rámci ktorých sa zameria na tvorbu obchodnej stratégie a ďalší rozvoj vzťahov s agentúrami. Vanda Wolfová je absolventkou Fakulty sociálnych vied Karlovej univerzity v Prahe. Pracovnú kariéru odštartovala ako novinárka a neskôr sa stala tlačovou hovorkyňou Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch. Do Googlu prichádza z Ogilvy, kde pôsobila 22 rokov.Skokani a rebríčky


Slovákov v januári nadchli nevšedné úspechy slovenských športovcov Dominiky Cibulkovej a Ivana Jakeša na svetových športových podujatiach, čoho dôkazom sú prvé dve priečky rebríčka skokanov na slovenskom Googli, ktoré obsadili prvý grandslamový turnaj roka Australian Open 2014 a najnáročnejší rely pretek sveta Dakar 2014. Rodičia s deťmi sa tešili na vysvedčenia a s nimi spojené jednodňové prázdniny, keďže tretiu priečku rebríčka obsadili polročné prázdniny 2014. Slováci mali aj naďalej záujem o Národnú bločkovú lotériu, takisto nechýbal záujem o horoskopy na tento rok a sledovali sme aj osud bývalého pretekára Formuly 1 Michaela Schumachera, ktorý sa neštastne zranil na lyžovačke.


Najväčší skokani na slovenskom Googli v januári 2014


 1. Australian Open 2014
 2. Dakar 2014
 3. polročné prázdniny 2014
 4. odvody 2014
 5. Národná bločková lotéria
 6. horoskop 2014
 7. Schumacher
 8. Violetta
 9. dovolenka 2014
 10. finančná správa


Najvyhľadávanejšie so slovom “olympiáda” na slovenskom Googli v januári 2014


 1. Olympiáda Soči
 2. Olympiáda Soči hokej
 3. hokej Olympiáda 2014
 4. Zimná Olympiáda 2014
 5. matematická olympiáda
 6. program Olympiáda 2014
 7. geografická olympiáda
 8. chemická olympiáda
 9. olympiáda STUBA
 10. Olympiáda Vancouver


Najvyhľadávanejšie so slovom “Grammy” na slovenskom Googli v januári 2014


 1. objav roka Grammy
 2. Beyonce Grammy
 3. Grammy 2013
 4. Grammy 2014 winners
 5. Grammy Awards


Tip pre médiá


Olympijská dedina na Street View

Už tento víkend sa začína najväčšia športová udalosť roka, a preto sme aktualizovali fotografie olympijskej dediny na Street View. Všetci fanúšikovia, návštevníci alebo spravodajcovia sa tak môžu virtuálne prejsť ulicami Soči a pozrieť sa, aké nové športoviská tu vyrástli. Zavítať môžete aj do iných ruských miest vrátane Kaliningradu, pozrieť sa môžete aj na Červené námestie v Moskve alebo do Katarínskeho paláca v Petrohrade.