Google

Tlačové centrum Google Slovensko

  1. O spoločnosti Google
  2. Tlačové centrum Google Slovensko
  3. Hlásenie o správach

YouTube Rewind 2015: V roku 2015 ovládla Slovákov na YouTube hudba a zábava

Rebríčku najpopulárnejších videí slovenských interpretov kraľuje Majk Spirit, ten nehudobný patrí najmä detskému seriálu Maša a Medveď a YouTuberom GoGovi a Expl0ited

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najpopulárnejších videí, ktoré ľudia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posledný rok – tzv. YouTube Rewind. Každoročne tak máme možnosť vidieť, ktoré videá ovládli virtuálny svet a získali si najviac fanúšikov. Prinášame vám prehľad najpopulárnejších hudobných a nehudobných videí na slovenskom YouTube ako aj vo svete.

„Aktuálne slovenské YouTube rebríčky čoraz viac nasledujú trendy vo svete. Slováci na YouTube vyhľadávajú najmä hudbu a zábavu. Takisto aj domáci tvorcovia si nachádzajú cestu medzi najpopulárnejšie videá, ktoré sú často reakciou na aktuálne udalosti,“ hovorí Michal Zachar, marketingový manažér Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

Tento rok sa o prvé priečky v rebríčku najsledovanejších nehudobných videí delí trochu netradične populárny animovaný seriál pre deti Maša a Medveď s vtipnými príspevkami YouTubera GoGa. Niekoľkokrát sa v prvej desiatke slovenských videí objavil aj YouTuber Expl0ited so svojimi sociálnymi experimentmi. Video so zaujímavým a trochu svojským pohľadom na kauzu Váhostav od zoskupenia stand-up komikov „Silné reči“ sa takisto zaradilo medzi najsledovanejšie na Slovensku. Rebríček uzatvára jemná Japonka, ktorá doslovne na vlastnej koži zisťuje „ako chutí Slovensko“.

Slovenský YouTube Rewind 2015 – najsledovanejšie nehudobné videá:

1.    Máša a medveď (časť 48) – Máša a Medveď
2.    Máša a medveď (časť 50) – Máša a Medveď
4.    Máša a medveď (časť 49) – Máša a Medveď
6.    SÚRODENECKÝ TAG | GoGo & Max – GoGoManTV
7.    Ako to bolo s Váhostavom? – silne reci
9.    7 sekúnd – GoGoManTV

Hudobné videá na YouTube patria aj u Slovákov medzi obľúbené. V roku 2015 sa medzi Slovákmi stala TOP videom pieseň Ellie Goulding „Love me like you do“. Najpopulárnejším slovenským interpretom na YouTube sa stal Majk Spirit so svojou piesňou „Primetime“. Zo slovenských interpretov ďalej v prvej desiatke bodovali Kristína s piesňou „Ta ne“, a tiež spolupráce Ega a Kontrafaktu s PodzemGang. Slovákom sa zapáčila aj „Horná Dolná“ v podaní Horkýže Slíže ako aj „Je nám teplo!“ formácie komikov S Hudbou Vesmírnou.     

Slovenský YouTube Rewind 2015 – najpopulárnejšie hudobné videá:

5.    Maroon 5 – Sugar – Maroon5VEVO
6.    Kristína – Ta ne (Oficiálny videoklip) – KristinaMusicChannel
10.  S Hudbou Vesmírnou – JE NÁM TEPLO! – S Hudbou Vesmirnou

Slovenský YouTube Rewind 2015 – najpopulárnejšie slovenské hudobné videá:

2.    Kristína – Ta ne (Oficiálny videoklip) – KristinaMusicChannel
6.    S Hudbou Vesmírnou – JE NÁM TEPLO! – S Hudbou Vesmirnou


GLOBÁLNE REBRÍČKY

Medzi virálnymi videami patrí prvenstvo choreografii Tianne King na pesničku od Silentos “Watch me” v podaní tanečnej skupiny Heaven King. Používatelia YouTubu si nenechali ujsť ani reklamu na hru Clash of Clans: Revenge s hercom Liamom Neesonom  v hlavnej úlohe a neodolali ani zábave Romana Atwooda, ktorý svoj dom vďaka štvrťmiliónu loptičiek premenil na jedno veľké ihrisko.

V rámci globálneho hudobného YouTube Rewind 2015 rebríčka prvé štyri miesta takmer kopírujú ten slovenský. Medzi ďalších interpretov, ktorí zamiešali karty v globálnom rebríčku, patria aj Taylor Swift, David Guetta, či Adele.Globálny YouTube Rewind 2015 – virálne videá


Globálny YouTube Rewind 2015 – hudobné videá

9.    Adele - Hello

Rebríčky najpopulárnejších YouTube videí v roku 2015 sú zostavované na základe vzhliadnutí, zdieľaní, komentárov, likov a ďalších faktorov.